PŘÍSTROJOVÉ VYBAVENÍ

Digitální rentgen

Klinika vlastní stacionární rentgenový přístroj s přímou digitalizací rtg obrazu.

Tento přístroj přináší pro naše pacienty větší komfort a pro nás snadnější manipulaci a perfektní diagnostiku. Digitalizace zobrazovacího procesu s sebou přináší řadu výhod proti snímkování na rentgenový film. Je to suchý a rychlý proces bez filmů a chemikálií, bez temné komory, bez nutnosti manipulovat s rentgenovými kazetami, se snadnou archivací a vyhledáváním snímků. Automatické řízení expozice a anatomické programy pro různá zvířata spolu s možností úprav snímku po expozici prakticky vylučují opakování expozic. Úpravy digitálního obrazu navíc umožňují vícenásobné diagnostické využití jednoho rtg snímku.

digitalnirtg.webnode.cz


Ultrazvuk Esaote My Lab 50Image​​​

Jeden z nejmodernějších ultrazvuků, který poskytuje velmi kvalitní zobracení všech orgánů dutiny břišní je také vybaven dopplerem, který je určen pro echokardiografii srdce. V případě zájmu je možno záznam majitelům zpracovat a mohou si ho uložit (např. záznam z ultrazvukového vyšetření gravidní fenky).

 

 

Multifunkční chirurgický přístroj Ethicon (Harmonický skalpel, ligace)

Tento náš nejnovější přístroj pro bezpečnější chirurgické zákroky se skládá z generátoru, do něhož je možné zapojit několik nástavců a přístrojů pro jednotlivé chirurgické výkony.Multifunkční chirurgický přístroj Ethicon

Naše klinika prozatím disponuje následujícími komponenty:

                                                                                     

1, HARMONIC FOCUS Long Curved Shear (Harmonický skalpel)

  • jedná se o harmonický sklapel, který dokáže od sebe tkáně oddělit (uříznout) a zároveň způsobuje koagulaci cév

      Harmonický skalpel Veterinární klinika LIFE

http://www.ethicon.com/healthcare-professionals/products/advanced-energy/harmonic/harmonic-focus-long

2, Enseal G2 Curved and Straight Tissue Sealers

  •  přístroj dokáže koagulovat a uříznout cévy do 7mm s minimálním negativním působením na okolní tkáně​
  • dokáže působit i bodově, jeho "svár" vyniká velikou odolností vůči tlaku krve i okolních tkání

       Enseal G2 Veterinární klinika LIFE

http://www.ethicon.com/healthcare-professionals/products/advanced-energy/enseal/enseal-g2-tissue-sealers

 

3, Harmonic ACE Curved Shears with Ergonomic Handle, Hand Control and Torque Wrench

 

 


Videogastroskop firmy PENTAX Epk-100p

Jedná se o jeden z nejmodernějších endoskopů v praxi malých zvířat, umožnující řešení akutních stavu neinvazivní cestou.

Zde můžete shlédnout video z endoskopie.


Brain Auditory Evoked Response Hearing Test – BAER

Od 1.5.2014 Vám nabízíme možnost vyšetření hluchoty tzv. BAER Testem. V Moravskoslezském kraji jsme doposudImage jedinou klinikou, na které lze toto vyšetření provádět. Vyšetření je neinvazivní a zabere přibližně 30 minut na jedno štěně. Cena tohoto vyšetření je 1300 Kč (pro členy Klubu anglického Bull Terriera cena 1200 Kč, v případě tří a více štěňat cena 950 Kč za jedno štěně). Více informací o této metodě najděte na těchto internetových stránkách: http://www.ufiservingscience.com/baercom.html


Elektrokauter Image

Součást kvalitního chirurgického vybavení.


Chirurgická vrtačkaImage

Nejmodernější přístroj používaný při ortopedických operacích.


OdsávačkaImage

 Moderní přístroj důležitý pro velké množství zákroků, při kterých dochází k většímu krvácení.


Operační mikroskopImage

Slouží ke komplikovaným operacím na drobných cévách a k oční chirurgii.


Biochemický analyzátor VetScan VS2Image

Tento centrifugační analyzátor VetScan stanovuje parametry v krvi během 30 minut od odběru. Je proto vhodný zejména pro akutní stavy a jako základní předoperační vyšetření. VetScan je přístroj pracující na principech tzv. „mokré chemie”.


Hematologický analyzátor MedesaImage

Kompaktní automatický hematologický analyzátor pro stanovení krevního obrazu. Dokáže stanovit 12 parametrů, včetně 3 histogramů (prase, buvol, velbloud, ovce, koza); WBC, RBC, HGB, MCV, MCH, MCHC, RDW, HCT, PLT, MPV, PDW, PCT či 18 parametrů, vč. 3 populačního diferenciálu leukocytů a 3 histogramů (kočka, pes, kůň, kráva, myš, krysa, králík, opice) rozšíření parametrů o: Lymfocyty (% a #),
Monocyty (% a #), Granulocyty (basofily, eosinofily, neutrofily) (% a #).


GPS je systém gravitační separace krevních složekImage

Odstředivka oddělí z krve pacienta složku obsahující bílé krvinky, destičky s růstovými faktory a plasmu.
Izolované složky mohou být použity jednotlivě, nebo jako "koktejl" pro urychlení hojivých procesů. Toto tzv. TURBO hojení využívá zvýšení přítomnosti leukocytů přímo v místě poškození, a tím i posílení autoimunitních reakcí. Při těchto procesech se využívá autologního materiálu a nevzniká tudíž žádná nevhodná reakce organismu. Použití u pacientů s kloubními problémy, po úrazech a u nehojících se ran.


QuickVet AnalyzerImage

Analyzátor je novou platformou veterinárního diagnostického testování in vitro v řadě indikací u různých druhů zvířat. Princip měření použitý v analyzátoru je aplikovatelný v široké řadě indikací. My ho využíváme zejména pro stanovení protrombinového času (PT) a aktivovaného parciálního tromboplastinového času (aPTT).


Veterinární analyzátor POCTVeterinární analyzátor POCT

Nový přístroj dokáže z velmi malého množství krve a během nekolika minut analyzovat acidobazickou rovnováhu, elektrolyty a některé statimové hematologické a biochemické parametry.

 Analyzátor je určen především pro diagnostiku kritických stavů a monitorování pooperačních stavů. S ohledem na malé množství krve se hodí k testování exotických ptáků i jiných exotických zvířat a k vyšetření před anestezií.

Naše klinika využívá přístroj především pro stanovení acidobazické rovnováhy, tak důležité u kritických stavů.


Kyslíkový stan Oxymat3

V pooperační péči a v případě akutních a život ohrožujících stavů můžeme pacienty umístit do kyslíkového stanu Oxymat3, který poskytuje nejbezpečnější opatření v kritických stavech.


Ultrazvukový čistič VetPro 1000

Klinika zakoupila nový ultrazvukový čistič VetPro 1000, který se řadí v péči o chrup psůmezi nejkvalitnější přístroje v Evropě. Díky němu jsme schopni provádět stomatologické zákroky velice rychle a precizně.


Aquatranier (rehabilitační vana)

Jedná se o unikátní zařízení, které na českém trhu velice chybí, neboť rehabilitace psů po onemocnění nebo operaci je jednou z nejnáročnějších částí péče o pacienta.

Plavání a pohyb ve vodě je obecně jedna z nejúčinnějších terapií, ale majitelé ji v domácích podmínkách nejsou schopni poskytnout. Tato nová metoda umožní v jakémkoliv ročním období se psem rehabilitovat, tím se výrazně zkrátí doba léčby a dostaneme pejska velice rychle do kondice.

www.aquatrainer.webnode.cz


LaseroterapieImage

Přístroj pracuje na principu hloubkového nebo povrchového paprsku. Používá se na veliké spektrum problémů, např. dermatologické, ortopedické. Významně urychluje hojení ran.

Magnetoterapie

Magnetoterapie je přirozená a pro organismus šetrná fyzikální metoda léčby.                                 

Účinky magnetoterapie jsou založeny na působení pulzního magnetického pole určité frekvence na zvířecí organismus.  Přínosem je také vysoká regenerační schopnost a analgetické účinky.


Digitální otoskop MacroView firmy WELCH Image

Jedná se o přístroj umožnující vyšetření uší pomocí malé kamery a promítnutí obrazu na monitor.
Je výborným pomocníkem při hledání cizích těles ve zvukovodu.


Čištění uší - Welch Allyn Ear Wash  System

Nově jsme na kliniku zakoupili přístroj na proplach uší.Přístroj na čištění uší u zvířat

Pomáhá rychle, efektivně a bezpečně vypláchnout maz a nečistoty z ušního kanálu. Díky permanentímu odtoku vody, která působí pod určitým tlakem, dochází k okamžitému výplachu nečistot a velmi rychle se pacientovi uleví. Nastavení ideální teploty je samozřejmostí. Většina pejsků zvládá tento zákrok bez jakékoliv medikace, někdy je však potřeba zvíře sedovat.


Mikroskop s digitálním obrazem Image

Přístroj umožňuje snímek nafotit a uschovat. Tímto způsobem má majitel možnost mít fotografie z vyš. krve, trusu, vaginálního vyš. feny, výtěry z uší atd.