AKTUALITY

Vážení klienti, dne 5. 7. a 6.7. 2019 ordinujeme od 8:00 do 12:00. Rychvaldská ordinace bude 5.7. 2019 uzavřena.

Poté budeme k zastižení na pohotovostním telefonu 776 280 984. Děkujeme za pochopení.


Poslední měsíc ve znamení chirurgických zákroků

TTA - Zejména u velkých plemen jako jsou labradorský retrívr, stafordšírský terirér, německý ovčák či rotvajler jsou případy prasklého zkříženého vazu velmi časté.  Jak jsme postupovali u nás na klinice


Porod a jeho průběh

Porod je přirozenou součástí života lidí i zvířat, avšak spousta z nás nikdy u porodu fenky či kočky nebyla a tak se ho přirozeně obávají. Pokusíme se shrnout, co se bude dít a co si třeba nachystat.


Odstávka elektrické energie

Vážení klienti.

Z důvodu odstávky elektrické energie, nebude 12.4. a 18.4. v době od 7:30 - 16:00 možné platit platební kartou. Rovněž bude omezena diagnostika závislá na elektřině, zejména RTG, USG a nebude fungovat veterinární obchod.

Děkujeme za pochopení.

MECHANICKÝ (OBSTRUKČNÍ) ILEUS  

Neprůchodnost střev, čtěte více


STANOVENÍ PROGESTERONU - NOVINKA NA NAŠÍ KLINICE

Nově nabízíme stanovení progesteronu přímo v naší ordinaci. 

Vyšetření zabere pár minut a ocení jej hlavně chovatelé, kteří krytí své feny plánují na konkrétní dny. Zejména pokud cestují do zahraničí a není možné opakované krytí.

Po odběru krve máme výsledek do 30 minut. 


STANOVENÍ SDMA - ONEMOCNĚNÍ LEDVIN? 

Nově máme možnost stanovit symmetrical dimethylarginin (SDMA) v krvi.

Bylo prokázáno, že SDMA v séru nebo plazmě je citlivějším biomarkerem renální funkce než kreatinin. Měření IDEXX SDMA™ v rámci minimálního rozsahu vyšetření umožňuje diagnózu CKD ještě před rozvinutím klinických příznaků a významného, často nevratného poškození ledvin.

IDEXX SDMA™ je nový test, který slouží k vyšetření funkce ledvin. U některých zvířat postižených chronickým onemocněním ledvin se hodnota tohoto testu zvyšuje dříve, než dochází ke zvýšení hladiny kreatininu. Na výsledek testu SDMA nemá vliv objem svaloviny v organismu zvířete, což je rozdíl oproti kreatininu. SDMA a kreatinin je nejvhodnější interpretovat společně v kombinaci s vyšetřením moči.

Stanovení doporučuje i IRIS, což je mezinárodní společnost pro onemocnění ledvin.Jak se nám podařilo papouškovi Dorotce narovnat zobáček? Čtěte více