Kmenové buňky. Nová budoucnost?

Problémy s klouby trápí velký počet psů a někdy bývá obtížné tento stav řešit, zvlášť pokud pes špatně snáší léky proti bolesti nebo nelze z různých důvodů provést chirurgický zákrok. V těchto případech může účinně a v relativně krátké době pomoci léčba mezenchymálními kmenovými buňkami. Tato léčba se s úspěšností používá i u poranění šlach. Využití má ale i u autoimunitních onemocnění, u nichž zmírňuje nežádoucí imunitní reakce organismu.

V laboratoři se zpracovává odebraná kostní dřeň, ze které se získají kmenové buňky, jež jsou použity pro léčbu psa. Odběr kostní dřeně je prováděn v celkové anestezii, takže pro psa není tento zákrok bolestivý.

Aplikace buněčného přípravku Avecell® (mezenchymálních kmenových buněk) je prováděna v celkové anestezii. Pokud jsou kmenové buňky podávány k léčbě autoimunitních onemocnění, anestezie se neprovádí a buněčný přípravek se podává psovi do žíly, podobně jako se aplikují různé léky.

Naše klinika, ve spolupráci s medicínským centrem Praha Avecell, nabízí nově možnost léčby osteoartrózy, poranění šlach a kloubů, ale i léčbu autoimunitních onemocnění pomocí kmenových buněk.