REHABILITACE

Rehabilitace je důležitou součástí léčby nejen u lidí ale i u zvířat. Může probíhat různými způsoby, záleží na povaze zranění. Nabízíme Vám profesionální manuální cvičení, Dornovu metodu, magnetoterapiii, laseroterapii či aquatrainer. 

Rehabilitace je vhodná pro psy i kočky.

Považujeme za nutné upozornit, že rehabilitaci jakoukoliv metodou lze začít až po diagnostice a léčbě daného onemocnění.

AQUATRAINER

Jedná se o unikátní zařízení, které na českém trhu velice chybí, neboť rehabilitace psů po onemocnění nebo operaci je jednou z nejnáročnějších částí péče o pacienta. 

Plavání a pohyb ve vodě je obecně jedna z nejúčinnějších terapií, ale majitelé ji v domácích podmínkách nejsou schopni poskytnout. 

Tato nová metoda umožní v jakémkoliv ročním období se psem rehabilitovat, tím se výrazně zkrátí doba léčby a dostaneme pejska velice rychle do kondice. 

Tento přístroj lze také využít pro rychlejší získání kondice pro sportovně založené pejsky.DORNOVA METODA

Je to nebolestivá manuální terapie, díky níž dochází k nápravě chybně postavených kostí v těle. Využívá pouze přirozeného pohybu zvířete.

Terapii Dornovou metodou u nás zajišťuje paní Andrea Dunová DoTh., která je registrovaná jako soukromý veterinární technik v oboru fyzioterapie.

Pro více informací prosím kontaktujte naši kliniku na čísle 596 440 607.
MAGNETOTERAPIE

Magnetoterapie je přirozená a pro organismus šetrná fyzikální metoda léčby. 

Účinky magnetoterapie jsou založeny na působení pulzního magnetického pole určité frekvence na zvířecí organismus. 

Látkový metabolismus v buňkách probíhá díky pulznímu magnetickému poli daleko intenzivněji a dokonaleji. Rozšiřuje cévy, zlepšuje prokrvení v aplikované oblasti, pomáhá rychleji odplavovat a likvidovat škodliviny v těle. 

Tím léčí chronické záněty v buňkách, kloubech a cévách, pomáhá při bolesti zad. Přínosem je také vysoká regenerační schopnost a analgetické účinky. 


LASEROTERAPIE

Indikací k laseroterapii je velmi mnoho. Využívá se biostimulačních účinků specifického záření. Mezi účinky laseroterapie patří zrychlení hojení ran prokrvením v nasvícené oblasti, analgetický efekt, protizánětlivý, pomáhá mírnit otoky. Nejčastěji používáme metodu při hojení otevřených ran, zánětlivých procesech, burzitídách, dermatologických problémech, ale i při bolestivosti kloubů, pro zmírňování otoků. Délka cyklů je individuální, dle diagnózy, ale pohybuje se kolem desítek minut. Při svícení je potřeba zabránit zvířeti, aby se dívalo do světla, majitelé a personál nosí ochranné brýle.

FOTOTERAPIE